Cestování nás baví nejen kvůli práci nebo vzdělání

0

Je spoustu důvodů, proč a jak lidé cestují. Když si ale řekneme slovo „cestovat“, představíme si pod tím zábavu. Ovšem cestovat se také dá kvůli práci nebo vzdělávání. Jistě dobře všichni víme, že v dnešní době je anglický jazyk základ. Proto mnoho lidí cestují do zahraničí právě kvůli zkušenostem, které za školní lavicí nedostanou. Nehledě na to, že výuka anglického jazyka, v České republice, není na vysoké úrovni, oproti jiným, evropským státům. Vraťme se ale k cestování, jako takovému, a podívejme se na destinace, které stojí za to navštívit, ba dokonce se nacházejí na samotném vrcholu žebříčku oblíbenosti.

Nejoblíbenější světové rezervace

Nedílnou součástí světa jsou přírodní destinace, které svojí krásou přitahují miliony návštěvníků ročně. Jednou z nejoblíbenějších rezervací jsou Niagarské vodopády, které se se svojí návštěvností přes 22 milionů ročně návštěvníků, řadí do top 5 navštěvovaných míst světa. Niagarské vodopády se nacházejí v Severní Americe na hranicích mezi USA a Kanadou. Slovo Niagara pochází z řeči původního obyvatelstva ze slova Onguiaahra, což znamená Hromový hluk. Jedná se o dva vodopády na řece Niagara, která vytéká z Erijského jezera a vtéká do jezera Ontario. V zimě na Niagarských vodopádech probíhá festival světel (The Winter Festival od Lights).

Cestování za historickými památkami

Po celém světě je rozmístěno nespočet historických památek a my si zodpovíme otázku, která z nich je u turistů tou nejoblíbenější. Strop tohoto žebříčku okupuje Notre-Dame De Paris. Je to Katolická katedrála, která je jednou z nejstarších a nejlepších příkladů francouzského gotického designu, jehož výstavba byla dokončena v roce 1345. Na počátku 18. století začala špatně udržovaná stavba chátrat, což bylo výsledkem romantického hnutí a zejména ohlasu na slavný román V. Huga Chrám Matky Boží v Paříži. Generální rekonstrukce proběhla v letech 1841 – 1864 pod vedením architekta Viollet-le-Duca. Na druhém místě, tohoto velmi vyrovnaného žebříčku, se nachází Velká čínská zeď. Tato stavba byla prohlášena za světové dědictví a je jedním ze sedmi nových divů světa. Je považována za největší pohřebiště na světě, protože během stavby zemřelo 10 miliónů pracovníků a ti zde také byli pohřbeni. Zeď se táhne v ohromující délce cca 3460 km (se všemi odbočkami 8858,8km).

Na jaké světové pláže nejlépe odcestovat?

Pokud rádi trávíte dovolené u pláže nebo vás lákají ostrovní krajiny, je pro vás stvořen ráj, který se jmenuje Maledivy. Tato oblast je jedinečné místo pro dovolenou obdařené stovkami úchvatných korálových ostrovů. Maledivy jsou omývány tyrkysovým mořem, jenž nenaleznete nikde jinde. Moderní technologie v oblasti dovolené je nezastavitelná a Maledivy vám nabídnou luxus v podobě plovoucích hotelů nebo podvodních tunelů a to vše na uměle vytvořeném ostrově. Tyto „ekohotely“ mají různé tvary a vy máte možnost strávit dovolenou na ostrově ve tvaru hvězdy, pyramidy, palmy nebo třeba srdce. Na Maledivách nedávno odhalili projekt, který se nese ve znamení plovoucího golfového hřiště. Tento projekt vyjde na 320 milionů eur.

Cestování za zábavou a dobrodružstvím

Pro milovníky velkých měst, nakupování a kulturních zážitků, je na prvním místě New York. Pokud chcete nahmatat tep New Yorku, musíte navštívit náměstí Times Square. Je to místo, které vás oslní a zůstane vám navždy v paměti. Pravidelně jej můžete vídat v televizi a hrálo v mnoha filmech. Každoročně se zde slaví příchod nového roku v New Yorku. Každoročně Times Square navštíví 26 milionů lidí (v roce 2010 dokonce 36 milionů), včetně těch, co navštíví nějaké představení v přilehlých divadlech na Broadway. Všichni si také pod tímto náměstím představíme světelné reklamy na budovách, a zajímavostí je, že první z nich byla nainstalovaná již roku 1917. Pokud hledáte spíše zábavu, podle žebříčků úspěšnosti, vám jí nejlépe poskytne Disneyland v Orlandu. Ve Walt Disney World Resortu, zažijete velká dobrodružství. Ve 4 tematických parcích se ponoříte do nekonečného světa fantazie, do světa plného překvapení a radosti. Spolu s vašimi dětmi si můžete nechat splnit svá tajná přání. Navíc si můžete zařádit ve 2 fantastických vodních parcích, osvěžit se a užít spousty úžasných atrakcí, které byste ani ve snu nečekali. Za rok, toto zábavné centrum, navštíví přes 17 milionů nadšenců, což ho řadí na 8 příčku v celkovém pořadí.

Je velmi těžké, vybrat nejlákavější destinaci z výše zmíněných, ovšem každý z nás má v sobě schované něco, co naplní alespoň jedna z těchto oblastí. Naše svoboda nám dopřává možnost výběru a já věřím, že máte jasno.

Wonderful yachts and sunbeams in the bay. Turkey. Kekova.

 

Share.

Leave A Reply

AlphaOmega Captcha Mathematica  –  Do the Math