Jaké je Italské malé městečko Assisi?

0

Assisi je poněkud malé, ale za to velice krásné poutní místo v Itálii. Nádherné je nejen díky svému středověkému rázu a spousty malebných památek. Stačí jen vkročit za vstupní bránu a už na vás spadne kouzelná atmosféra, kterou tohle městečko dokáže vyvolat.

P1050121

Dominantou města je bazilika velice známého svatého Františka z Assisi, který byl zakladatelem řádu františkánů a mystik. Tato bazilika je spojena s klášterem, takže vytváří velký třípatrový komplex, kde také nalezneme hroby sv. Františka a také sv. Kláry. Vnitřní prostory jsou vyzdobeny úžasnými freskami, které byly bohužel poškozeny zemětřesením, ale přesto je tato památka zapsána na seznam UNESCO.

P1050156

Samozřejmě, že zde naleznete spoustu dalších a krásným kostelů, kostelíků a jiných památek. Kromě toho jde o město plné osobní, nejen co se týče duchovního zaměření, ale pochází odtud také spisovatel Pietro Metastasio.

Pokud jste obdivovatelé starých městeček, která skrývají uvnitř kouzelnou atmosféru, určitě byste si tohle malebné městečko neměli nechat ujít.
Share.

Leave A Reply

AlphaOmega Captcha Mathematica  –  Do the Math