Máte tlustého psa? Může za to krmivo!

0
Zvažujete koupě nějakého krmiva pro Vašeho čtyřnohého miláčka, ale neustále se nemůžete rozhodnout? Doufám tedy, že článek bude inspirací, co určitě psovi zajistit a čemu se naopak vyvarovat.

Inspirovat mohu již z vlastních zkušeností. Vždy jsem si myslela, že na krmivu ani tolik nezáleží, že přece všechny ty krmiva různých barev i struktur obsahují pouze obiloviny, něco možná lepšího, ale nemá cenu probírat složité malé nápisy na zadní straně každého krmiva. Vybírala jsem tedy pouze očima. Když jsem si pořídila prvního psa o kterého jsem se sama zodpovědně starala od štěněte až po stáří (promiň Mandy, jsi už stará), uvědomila jsem si, že když začala Mandy nápadně tloustnout, nebylo to nedostatečným pohybem. Samozřejmě jsem o ni měla oprávněný strach, bylo jí v té době dobrých 10 let a nechtěla jsem, aby měla problémy s klouby a podobně. Proto jsem se vydala k místnímu veterináři, aby ji prohlédl. Zděšení mě i veterináře čekalo, když má Mandy vážila 12 kilo! Řeknete si, že to není nějaké závratné číslo, ale pro malého psa (křížence jezevčíka a špice) je to opravdu hodně, pokud chcete, aby se dožil dlouhých let.

Co z toho pro mě i pro Vás vyplývá? Na krmivu rozhodně záleží, proto nestačí zajet pouze do supermarketu a něco koupit a myslet si, že to stačí. Veterinář mě upozornil, že veškeré krmivo ze supermarketů není vždy kvalitní, proto mi nabídl krmení Brit light. Koukala jsem pozorně na cenovku, která byla dvakrát vyšší ceny než kupuji Pedigree, ale Mandy potřebovala zhubnout. Než se posuneme dál a srovnáme si tyto dvě krmiva, musím ještě dodat, že Mandy po pár týdnech opravdu zhubla a bylo to jen změnou krmiva. Proto dbejte na to, co dáváte svému miláčkovi. Také byste nechtěli jíst celý život jen rohlík, když můžete mít cokoliv jiného. I Váš pejsek potřebuje občas obměnu.

Krmivo Pedigree

Nejprve něco o kapsičkách pro psy. Musím říct, že kapsičky mají v dobré kvalitě a občasně je také kupuji, právě od Pedigree.

Obsah tohoto krmiva jsou kůže a vnitřnosti. To proto, že kůže je dobrým zdrojem kolagenu a vnitřnosti zase zdrojem bílkovin, vitamínů a podobně. Pokud se ptáte, jestli obsahuje nějaké maso, odpovím, že ano. Každé zvíře se před porážkou veterinárně zkontroluje, jestli není závadné a netrpí chorobou a pakliže je v pořádku putuje v přijatelnějším stavu do našich ledniček. Zbytek masa, které zbyde na jatkách se zpracovává pro krmiva pro psí a kočičí konzervy.

Granule pro psy Pedigree je také ještě přijatelným krmivem ze supermarketů. Stejně jako všechny granule pro psy obsahují určitou část obilovin. Obsahují vlákninu, která je důležitá pro správné trávení a také podporují peristaltiku střeva. Mimo jiné jsou také dobrým zdrojem energie. Vše je podle výrobce vyváženo, aby žádná uvedená složka neměla přebytek.

Abyste si udělali vlastní představu o kvalitě těchto dvou krmiv, uvedu celé složení z jednoho vybraného krmiva.

 

Úplné složení Pedigree Dry Adult, které překvapí: kromě drůbežího masa, obsahuje nutriční hodnoty: bílkoviny 20%, oleje a tuky 13%, popel 8%, vláknina 3%, vápník 1,2%, fosfor 1%, vitamín A 6000 m.j./kg, vitamín D 600 m.j./kg, vitamín E 160 mg/kg, měď 10 mg/kg. Kalorická hodnota: 330 Kcal/100g.

 

Pedigree pro štěňátka s kuřecím masem, 15 kg od 493 Kč.

Krmiva Brit

Krmení Brit spadá již k těm kvalitním českým krmivům, u kterých se nemusíte bát, jelikož je doporučí i Váš veterinář. Každý veterinář má u sebe pár pytlů s granulemi, ale vždy jen těch, které prospívají, nikoli škodí. Brit je superprémiové krmivo, také hypoalergenní, což je jednoznačné plus. Superprémiové znamená, že máte jistotu, že granule jsou plné masa, neobsahují sóju, pšenici, vepřové, kuřecí.

Plusem je také větší výběr, než to bylo u Pedigree. U Pedigree vybíráte pouze z

pár možností.Zda hovězí nebo vepřové, jestli pro větší nebo menší psy, či pro štěňátka. Důležitým rozdílem je složení. Narozdíl od Pedigree, které obsahuje vepřové či kuřecí maso, Brit obsahuje jehněčí maso, drůbeží, popřípadě lososa.
Samozřejmě i Brit má nějaké mínusy, avšak v tomto případě je to pouze cena. Z počátku se může zdát vysoká, ale jakmile začnete dávkovat krmením Brit, pravidelná dávka granulí se sníží. Je to protože každá granule obsahuje více masa a živin a pes není živen jen obilovinami a více se zasytí.
Určitě stojí za to vyzkoušet. Firma Brit vyrábí několik druhů: pro velké psy, malé, pro štěňátka a kojící feny, Brit Light a navíc Brit Care a Premium , které jsou ještě o něco lepší než klasický Brit.
Brit Care je krmivo, které neobsahuje hovězí, ani vepřové maso, pouze jehněčí. Neobsahuje sóju, pšenici ani kukuřici. Brit Premium neobsahuje vepřové a hovězí maso, sóju, ale narozdíl od Brit Care obsahuje pšenici a kukuřici.
Brit Premium Light je speciálně uzpůsobeno pro psy, které potřebují zhubnout, nebo kteří si potřebuji zachovávat stálou normální váhu. Brit light neodebírá důležité složky z potravy psa, ale naopak je vše zachováno s jedním rozdílem, protože obsahuje méně tuku. Pejsek si tento tuk, který předtím měl ve svých předchozích granulkách neudržuje, ale spaluje ho z vlastních tukových zásob. Navíc si pejsek dobře pochutná, i když je na dietě. Tyto granule obsahují drůbeží maso, rýži, pšenici a kukuřici.
Brit Care Puppy je určeno pro štěňátka a kojící feny pro optimální, zdravou výživu, růst, pro štěňátka je vhodné od 4 týdnů do 12 měsíců. Je vhodné pro všechna plemena.
 
Úplné složení Brit Care Puppy: jehněčí maso a produkty jehněčího původu, rýže, drůbeží tuk, lososový olej, přírodní chuť, rýžové otruby, sušené cukrovkové řízky, pivovarské kvasnice, sušená vejce, extrakt z juky, sušená jablka,  minerální látky, glukosamin fosfát, chondroitin sulfát, DL-mentionin, L-lysin, mannan-oligosacharidy, frukto-oligosacharidy, síran měďnatý pentahydrát, niacin, pantotenan vápenatý, kyselina listová, cholinchlorid, biotin, vitamín A, vitámín D3, vitamín E (alfa-tokoferol)
 
Brit Care pro šťěňátka, stojí od 995 Kč za 12 kg
Share.

Leave A Reply

AlphaOmega Captcha Mathematica  –  Do the Math