Oblíbené turecké letovisko Kemer

0

Kemer je menší letovisko, které se nachází na pobřeží Středozemního moře na Turecké Riviéře. Leží přibližně 40 kilometrů od známějšího města Antalya. Jde o jednu z nejoblíbenějších tureckých destinací, kam čeští turisté pravidelně míří. Počítejte však s tím, že je zde poměrně draho, protože je zde hodně ruských a německých turistů. Pokud patříte mezi náročnější klientelu, pak Kemer jistě oceníte. Je totiž všeobecně známé, že Kemer je vhodný zejména pro lidi, kteří dávají přednost komfortu a nespokojí se s málem.

Odpočinek ve stínu borovic

Borovice jsou skutečně všudypřítomné a představují ideální místo pro odpočinek ve stínu, ale také při procházce městem. V Turecku slunce opravdu pálí, proto stín borovic jistě oceníte v každém případě. Nezapomenutelnou kulisu dotváří pohoří Taurus, která se tyčí hned ze Středozemního moře. Oblast chrání národní park Olympos. Letovisko představuje velmi kvalitní destinaci, ve které si přijdou na své ti, kteří si potrpí na více klidu a mají rádi soukromí, čisté prostředí a také pěkné čisté pláže.

Ani v Kemeru nechybí přístav, který je situovaný v samém centru města. Turistům se nabízí také promenády, kavárny, taverny a nejrůznější obchody se suvenýry i pochutinami.

Město Kemer

Kemer je město, které má mnoho co nabídnout. Ovšem pokud budete hledat centrum, patrně jej nenajdete. Většinu zástavby tvoří rodinné domy, v blízkosti moře se nachází mnoho hotelů a penzionů, často se jedná o novostavby. Velké hotely se nachází v přímé blízkosti pláží. Naštěstí jich v Kemeru není tolik a turisté si mohou užít příjemného přímořského prostředí. Hotely nejsou totiž přímo na pláži, ale často bývají od pláže odděleny parkem s udržovanou pěšinou pro pěší. Ve městě má většina rodinných domků i penzionů kolem sebe zahradu a všude kolem jsou rozmístěny parky, což působí obzvlášť příjemně.

Určitou nevýhodou městečka Kemer může být skutečnost, že tu nenajdete takový ten opravdový turecký život. Nenachází se tu mnoho pouličních prodavačů, kteří vás neustále nahánějí na koupi svého zboží, a se kterými můžete smlouvat. V ulicích je poměrně klid. Celkově zde nenarazíte na příliš přívětivé turecké obyvatele. V tomto ohledu je Kemer trochu odlišný od ostatních destinací. Nicméně někteří to mohou považovat za výhodu, neboť ne každému přílišná náklonnost vyhovuje.

Pláže v Kemeru

V Kemeru se nachází v podstatě pouze dvě pláže, které jsou oddělené jachtovým přístavem a parkovým poloostrovem. Koupání je zde skutečně jedinečné. Oblázkové pláže najdete spíše na severu, směrem k Antalyi. Na jihu převažují pláže s jemným pískem. Oblíbené jsou zejména pláže Aysigi a Flamingo. Na plážích jsou lehátka a slunečníky obvykle za poplatek.

Moře je zde čisté, vstup do moře pozvolný. Budete stačit přibližně 15 metrů od moře, pak už je hloubka. Téměř každý hotel a penzion má svůj vlastní bazén se sladkou (někdy i slanou) vodou. Lze říci, že díky pozvolnému přístupu do moře jde o ideální místo pro rodiny s dětmi. A přímo v centru Kemeru se nachází oblíbený akvapark. Je sice menší, ale pro rodiny s dětmi stačí.

Zábava v Kemeru

Pokud patříte mezi příznivce dobrodružné zábavy, pak můžete vyzkoušet rafting v kaňonu Körprülü. Trochu klidnější zábava probíhá na minigolfu v Moonlight Garden, který se nachází u přístavu jachet. Také v Kemeru panuje rušný noční život. Tančit až do rána můžete například v Moonlight Parku za marinou, na velké diskotéce Buddha či v podniku s příznačným názvem Sherlock Holmes.

Pokud si chcete vychutnat autentickou tureckou kulturu, pak navštivte každodenní folklórní večery, které se konají v Halay Türkü Baru.

Přibližně 10 minut jízdy od Kemeru se nachází malé městečko Kiris, které přináší mnoho hotelů a také dlouhou nákupní třídu. Nabízí nepřebernou zábavu v podobě mnoha restaurací, barů, obchodů či butiků.

Ceny v Kemeru

Ve městě je mnoho restaurací, kaváren a obchodů. Ovšem lze říci, že ve většině z nich mají poněkud přemrštěné ceny, které lze přirovnat k restauracím v centru Prahy. Restaurace, které se nachází u moře a na hlavní třídě mají menu v přepočtu kolem 250 korun. Na turecké poměry je to poměrně hodně.

Výhodně zde můžete nakoupit módní kožené zboží. O cenách můžete zkusit smlouvat, ale ne vždy se vám to povede. Obchodníci v Kemeru jsou jazykově dobře vybavení, obvykle dobře hovoří rusky, anglicky a německy. Někdy umí i pár slov česky. Pokud budete mít štěstí, můžete usmlouvat cenu téměř o polovinu, ale to jen ve výjimečných případech. O Turcích je všeobecně známo, že dávají ceny hodně nadsazené a se smlouváním počítají. Podle mého názoru je v Turecku nejlepší kupovat zejména textil a oblečení. Můžete zde sehnat zejména kvalitní přehozy na postel. Samostatnou kapitolu tvoří rozmanité koření. Naopak pozor si dejte na kožené výrobky a šperky, snadno můžete naletět.

Oblíbené výlety

Mezi nejpopulárnější výlety, které vám každá cestovní kancelář nabídne, je výlet do Pamukkale. Jde o vápencový nános na kopci. Budete cestovat pohořím Taurus, což je zajímavé samo o sobě. Jedna zastávka je u fosfátového jezera Salda Golü. Následuje prohlídka Hierapolis, což jsou antické památky. Po cestě zpátky nechybí zastávka v kobercárně, kde můžete vidět ukázku postupu vzniku koberců. Tento výlet je obvykle jednodenní, ovšem lze zvolit i dvoudenní, což můžu jen doporučit. V jednom dni totiž nestihnete prohlídku Hierapolisu, který opravdu stojí za to.

Dalším úžasným výletem je Jeep safari. Podíváte se do hor, kde si dáte zastávku na občerstvení v malé kavárničce, vykoupete se v říčkách, oběd si dáte ve vesničce a máte možnost ulovit si pstruha.

Vřele doporučuji půjčit si kolo nebo skútr, projedete si celou oblast a můžete si jedinečně vychutnat úžasnou atmosféru.

Nádherné okolí a památky stojí za vidění

Turecko je skutečně velká a také krásná země, která má bohatou historii. Turisté tedy mohou kromě koupání a opalování poznat kulturu země a její přírodní i historické památky. V těsném sousedství města Kemer se nachází oblíbený národní park Olympos. Stejnojmenné městečko představuje nádhernou přírodní scenérii, která čítá kromě překrásné přírody také říčku Olympos, která protéká městem a na pláži ústí do moře. Pláž na Olymposu je poměrně opuštěná, proto zde hnízdí mořské želvy – karety. V národním parku lze spatřit také zříceninu starověkého města a ohnivé gejzíry, kterým se říká Chiméra.

V Kemeru a jeho blízkosti se nachází mnoho dalších památek, které by neměly uniknout vašemu pohledu. Jednou z hlavních atrakcí Kemeru jsou přírodní krásy. Za městem se tyčí vápencové hory pohoří Taurus.

A kam se dále můžete vydat v blízkosti Kemeru? Můžete se vydat do relativně blízké Antalye či o něco málo vzdálenějšího Pamukkale. V okolí Kemeru se nachází také zajímavé skály Ikiz Kayalar, Jeskyně Beldibi a Molla, či starověká města Phaselis a Olympos.

Doprava v Kemeru

Chystáte-li se do Kemeru, ale také do dalších letovisek na Turecké Riviéře včetně Side či Alanye, přistanete na mezinárodním letišti v Antalyi. Jde o poměrně rušný letecký přístav, zejména tedy v letní sezóně. Jestliže se vydáte na dovolenou do Kemeru prostřednictvím cestovní kanceláře, pak na vás bude před letištním terminálem čekat klimatizovaný autobus. V něm se setkáte také s česky mluvícím průvodcem, který vám sdělí základní informace o letovisku. Cesta do Kemeru trvá pouhých 35 minut.

Share.

Leave A Reply

AlphaOmega Captcha Mathematica  –  Do the Math